Slow Down

14. března 2015 v 22:23 | Sabina |  Inspirations
Po více jak měsíci píšu konečně další článek! :) Doufám, že jste se měli krásně. Dnes je to pět jednoduchých způsobů, jak o sebe pečovat a zůstat v klidu. Inspirovala jsem se k tomu sama, když jsem si uvědomila, že bych měla zpomalit a trošku se věnovat i sobě. Někdy se to zdá časově nemožné, ale věřte, že to možné je.:) V dnešní době opravdu zapomínáme starat sami o sebe a je to velká škoda. Většinou si řekneme, tohle pro sebe udělám později atd... A pak se něco musí stát, abychom si uvědomili, že čas, který bychom si měli věnovat je hodně důležitý.
Takže v celém článku mých pět způsobů. Máte i vy nějaký tip? Určitě se o něj podělte v komentářích. :)

.
©InspirativeDiary
1. Udělej místo ve své rutině jen pro sebe.
První, nejdůležitější a nejtěžší krok. Jak už jsem psala na začátku, jsme zaneprázdnění lidé, v kalendáři máme napsané jen své povinnosti a snažíme se je všechny splnit a vyhovět co nejvíce lidem okolo nás. A co to změnit a do svého diáře si na každý týden napsat alespoň nějaký čas, kdy se budeme věnovat sami sobě a budeme dělat to, co máme doopravdy rádi, ale nemáme na to tolik prostoru. Je jedno jestli to bude odpoledne v posilovně, nebo ráno se svojí oblíbenou knížkou. Prostě už si nedělejme výmluvy, že si alespoň ten malý "já" čas nemůžeme dopřát.

2. Prioritou je dobrý spánek
Spánek je pro nás základem. Tolik z nás překročí limity a o víkendu zůstane vzhůru přes celou noc, abychom mohli ještě rychle dodělat to, co jsme nestihli v pracovním týdnu. Objevte kolik hodin potřebuje vaše tělo spát, abyste byli odpočatí a ujistěte se, že ten čas budete dodržovat. :)

3. Pečujte o své tělo
Roky se učíme jak moc je spojena naše psychika a duševní vyrovnanost. A postarat se o své tělo je nejlepší cesta jak se udržovat v pořádku. Důležité je se zdravě stravovat, protože s tím poté souvisí většina psychických a fyzických problémů. Ale nejen to. Například když nás bolí záda, neměli bychom to nechat být a měli bychom si dopřát například masáž, nebo si jít zaplavat. Hýbat se, jíst zdravě a udržovat hygienu, jak nejlépe můžeme, to je třetím krokem k úspěchu.:)

4. Být v pohodě říci občas NE.
Nadpis mluví asi za vše. Bereme si toho na sebe spoustu, aniž bychom věděli, jestli všechno dokážeme zvládnout. Měli bychom rozpoznávat naše limity a myslet alespoň trošku dopředu v tomto ohledu. Nemusíme všem všechno odkývat, stačí říct ne, děkuji, teď to nezvládnu, možná později. Cokoliv. Nebát se říkat občas NE.

5. Zdravé strategie zvládání stresu
Stres nás může hrozným způsobem užírat. Můžeme z něj být velmi vyčerpaní, bez inspirace a zcela vyhořelí. Všichni se se stresem vyrovnáváme různými způsoby. Některé jsou zdravé a některé ne tak moc. A protože ze života nemůžeme vyloučit každý stres, je důležité, abychom měli zdravou strategii zvládání. Takže můžeme čelit jakékoliv překážce, která nám vběhne do cesty. Obrovská věc, kterou jsem se dozvěděla je, že musíme sami sobě říct, že je to v pořádku. Pokud je pro nás situace moc těžká, a věci si začnou brát svojí daň, měli bychom být sami na sebe laskaví. Ale měli bychom to brát právě jako každodenní bázi a ne, jak jsem psala na začátku článku, začít to řešit až, když se něco stane. Něco, co nám pomůže zvládat stres, ať už je to cvičení, meditace, nebo třeba jen mluvení. Promluvit si s přáteli.. Může nám to opravdu pomoci zůstat šťastní a zdraví v dlouhodobém horizontu.


Doufám, že Vás tento článek alespoň trochu inspiroval a něco Vám z něj utkvělo v paměti. Přeji krásný večer. :-)
 

701 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 FANDA FANDA | 15. března 2015 v 0:12 | Reagovat

Máš pravdu..v poslední době jsem toho "moc" nenaspal..
Musím se polepšit.. DOBROU..

2 Anett - www.bellathorne-official.blog.cz Anett - www.bellathorne-official.blog.cz | Web | 15. března 2015 v 19:27 | Reagovat

Tento článek mě opravdu donutil se zamyslet.. :) Abych řekla pravdu, tak já se dokážu stresovat každý den, a to není moc dobré..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama